Prywatny ośrodek leczenia uzależnień

Czy prywatny ośrodek leczenia uzależnień jest faktycznie w stanie pomóc?

Jednym z wielu pytań zadawanych przez uzależnionych i ich bliskich jest to, czy odwyk rzeczywiście działa. Czy to jest warte kosztów? Czy pomoże to człowiekowi prowadzić trzeźwe życie, czy też przestanie zażywać narkotyki tylko na krótki okres czasu? To są wszystkie ważne pytania, które należy zadać. Ważne jest, aby znać wynik rehabilitacji. Jeśli masz ukochaną osobę, która ma nałóg i potrzebuje odwyku, oto kilka informacji o wskaźnikach sukcesu i tym, co pomoże zwiększyć szanse na sukces.

Czym jest skuteczny odwyk?

Życie w pełni trzeźwym życiem jest ostatecznym celem rehabilitacji i powinno być tym, do czego dąży twoja ukochana osoba. Jednak życie uzależnionego i jego droga do trzeźwości nie jest tak prosta, jak wielu ludziom się wydaje. Rehab nie usuwa w magiczny sposób nałogu, ale może poprawić ich życie.

Wielu uzależnionych powraca do nałogu, ale to nie znaczy, że odwyk się nie powiódł. Zamiast tego oznacza to, że nie byli do końca przygotowani na podstępne uzależnienie. Być może będą musieli nauczyć się kilku nowych narzędzi do radzenia sobie z głodem lub mogą potrzebować bardziej drastycznych zmian w życiu. Tak czy inaczej, to nie porażka, to lekcja. Dopóki uzależniony jest oddany trzeźwości i jest gotów przyznać się do błędu i spróbować ponownie, nie zawiódł.

Rehabilitacja odwykowa może być postrzegana jako skuteczna, jeśli osoba uzależniona przestaje zażywać narkotyki tak często lub w dużych ilościach. Może być również postrzegane jako skuteczne, jeśli trwają dłużej między nawrotami. Pokazuje, że uczą się, jak radzić sobie ze swoimi zachciankami i uzależnieniem.

Rozwój osobisty jako oznaka sukcesu

Innym sposobem ustalenia, czy odwyk od narkotyków działa dla ukochanej osoby, jest to, czy dorosła jako osoba. Czy utrzymują stałą pracę? Czy dobrze sobie radzą w szkole? Czy poprawiły się ich relacje z rodziną i przyjaciółmi? Wszystkie te rzeczy mogą być miarą sukcesu. Najważniejszym rodzajem rozwoju osobistego jest pragnienie bycia trzeźwym. Jeśli uzależniony powraca, czy rozpoznaje swój błąd i sam szuka pomocy? To chyba największy znak, że odwyk dla nich zadziałał. Wiedzą, że mieli chwilę słabości, ale wiedzą, że nie są już sami.

Kiedy badasz ośrodki rehabilitacyjne dla swojej ukochanej osoby, prawdopodobnie natkniesz się na szereg statystyk związanych z sukcesem. Prawie każdy ośrodek odwykowy powie ci, że ma bardzo wysoki wskaźnik sukcesu, ale często nie definiuje tego, co uważa za „sukces”. Czy przez 30 dni jest wolny od narkotyków? Sześć miesięcy? Rok? Bez tych informacji porównanie różnych placówek rehabilitacyjnych może być trudne.