pompa ciepła do basenu

Czym pompa ciepła do basenu różni się od grzejników gazowych?

Główna różnica między grzejnikiem gazowym lub propanowym a pompą ciepła do basenu polega na tym, że to pierwsze urządzenie wytwarza ciepło, podczas gdy pompa ciepła do basenu nie. Basenowa pompa ciepła pobierze istniejące ciepło z otaczającego powietrza, w którym to momencie zostanie sprężone. Następnie to sprężone gorące powietrze jest przepuszczane do wody, w wyniku czego basen jest podgrzewany.

Działanie

Z tego punktu widzenia głównym sposobem, w jaki grzejniki gazowe i pompy ciepła VivaPool.pl różnią się od siebie, byłoby samo źródło energii, a także technika wytwarzania ciepła. Równie ważny dla wielu osób jest temat ekologii. Grzejniki gazowe ze swej natury zużywają znaczną ilość gazu do wytworzenia ciepła niezbędnego do uzyskania żądanej temperatury wody w basenie. Basenowe pompy ciepła tego nie robią, co czyni je znacznie bardziej przyjaznym dla środowiska wyborem.

Przechodzi to również do kolejnej z głównych różnic między tymi dwoma typami urządzeń grzewczych: czasu potrzebnego do działania. Ze względu na obecność wspomnianego źródła paliwa, grzejniki gazowe mają tendencję do bardzo szybkiego działania, o ile obecne jest to źródło paliwa. 

Dodatkowe różnice między tymi dwoma typami urządzeń grzewczych obejmują:

  • Długość życia. Częściowo ze względu na sposób, w jaki zostały zaprojektowane, nagrzewnice gazowe mają zwykle krótszą ogólną żywotność niż ich odpowiedniki w pompach ciepła do basenów.
  • Utrzymanie. Ponieważ grzejniki gazowe i propanowe mają wiele ruchomych części, zwykle wymagają więcej konserwacji niż basenowe pompy ciepła. Nie tylko to, ale te koszty utrzymania są zwykle również wyższe.
  • Uwagi dotyczące temperatury. Ponieważ grzejniki gazowe podgrzewają wodę bezpośrednio, temperatura na zewnątrz nie ma znaczenia, jeśli chodzi o to, jak dobrze może działać. Z drugiej strony pompa ciepła pobiera ciepło z powietrza, aby wykonać swoją pracę. Dlatego jeśli pogoda spadnie poniżej określonej temperatury, nie będzie działać tak wydajnie, jak chcesz.
  • Zbiorniki paliwa i przewody energetyczne. Podczas korzystania z grzejnika gazowego będziesz potrzebować dużego zbiornika na sam gaz i będziesz musiał upewnić się, że jest regularnie uzupełniany. Albo to, albo musisz mieć instalację gazową w swoim basenie. Wszystko, czego wymaga basenowa pompa ciepła, to podłączenie elektryczne.

Basenowe pompy ciepła zajmą znacznie więcej czasu, co oznacza, że będziesz musiał je trzymać znacznie dłużej, zanim będziesz mógł się zanurzyć.