Pompa ciepła basenowa

Pompa ciepła basenowa – problem z włącznikiem?

To dość oczywisty problem, prawda? Czy pompa ciepła jest włączona czy wyłączona? Chodzi o to, że nawet jeśli jest włączony, możliwe, że wyłącznik zadziałał. Sprawdź skrzynkę wyłącznika. Jeśli to nie to, może występować problem z okablowaniem, albo w skrzynce z wyłącznikami, albo w wannie z hydromasażem. Zachowaj ostrożność podczas obchodzenia się z elektrycznością, zwłaszcza w pobliżu wody. Jeśli znajdziesz problem elektryczny, z którym nie czujesz się komfortowo, nie wahaj się zadzwonić do profesjonalisty.

Niski przepływ wody

Jest włączony, działa, ale basen po prostu nie jest tak ciepły, jak powinien. Może to być niski przepływ wody, częsty problem z basenowymi pompami ciepła. Sprawdź wszystkie zawory, aby upewnić się, że są otwarte, a następnie sprawdź, czy filtr nie jest brudny lub nawet zatkany. To łatwa naprawa — po prostu wyczyść filtr w wannie z hydromasażem. Odwiedź: https://vivapool.pl/akcesoria/ogrzewanie-wody/.

Pompa ciepła potrzebuje powietrza do ogrzania wody. Jeśli wężownica parownika zostanie zatkana zanieczyszczeniami, przepływ powietrza będzie zbyt niski, aby zapewnić odpowiednią ilość ciepła dla wody. Sprawdź cewkę i usuń wszelkie liście, brud, patyki, gałązki lub inne zanieczyszczenia, które mogły się tam dostać. Czy na panelu sterowania pojawia się błąd dotyczący ciśnienia freonu? Musisz sprawdzić, czy nie jest za niski lub za wysoki. Jeśli ciśnienie jest zbyt niskie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że na zewnątrz jest zbyt zimno, aby pompa ciepła działała. W takim przypadku musisz go wyłączyć i poczekać, aż pogoda się ociepli, zanim użyjesz go ponownie.

Awaria termostatu

Czy termostat jest ustawiony na odpowiednią temperaturę? Pamiętaj, że musi być ustawiona na wartość wyższą niż rzeczywista temperatura wody. Użyj termometru, aby sprawdzić wodę, aby sprawdzić, czy ustawienia są prawidłowe. Może to być po prostu zły termostat, który należy wymienić, aby przywrócić sprawność pompy ciepła.

Bądźmy szczerzy. Znalezienie lodu na urządzeniu grzewczym jest oznaką, że coś poszło nie tak. Na szczęście łatwo jest zdiagnozować problem — na zewnątrz jest za zimno, aby pompa ciepła mogła działać. Kiedy temperatura na zewnątrz osiąga około 50°F (10°C), czynnik chłodniczy wewnątrz urządzenia zbliża się już do temperatury zamarzania. Może to spowodować tworzenie się lodu, zatkanie pompy ciepła i uniemożliwienie jej pracy. Sprawdź temperaturę zewnętrzną. Jeśli temperatura wynosi 50°F (10°C) lub mniej, czas wyłączyć pompę ciepła do basenu.