Chciałbym otrzymać odszkodowanie za opóźniony lot

Jeśli Twój lot jest opóźniony, możesz być uprawniony do odszkodowania od linii lotniczej. Ilość odszkodowania, które możesz ubiegać, zależy od długości opóźnienia i odległości lotu.

Jeśli Twój lot jest opóźniony o więcej niż trzy godziny, możesz być uprawniony do odszkodowania w wysokości do 600 EUR (535 GBP). Odszkodowanie jest obliczane na podstawie długości opóźnienia i odległości lotu.

Jeśli Twój lot jest opóźniony o więcej niż pięć godzin, możesz ubiegać się o koszt podróży powrotnej, jeśli nie chcesz kontynuować podróży. Po więcej szczegółów wejdź na https://aircompensa.com/

Lot był opóźniony, a my oczekujemy odszkodowania

Jeśli Twój lot jest opóźniony o ponad 12 godzin, możesz ubiegać się o koszty zakwaterowania i posiłków, jeśli nie otrzymasz ich przez linię lotniczą.

Aby ubiegać się o odszkodowanie, musisz bezpośrednio skontaktować się z linią lotniczą. Powinieneś to zrobić jak najszybciej po opóźnieniu lotu.

Będziesz musiał dostarczyć linii lotniczej odniesienie do rezerwacji, numer lotu i szczegóły opóźnienia. Linie lotnicze ocenią następnie twoje roszczenie i poinformuje Cię, jeśli masz prawo do odszkodowania.

Czy możemy uzyskać odszkodowanie za opóźniony lot?

Jeśli masz prawo do odszkodowania, linia lotnicza zwykle płaci ci to w ciągu siedmiu dni. Jeśli w tym czasie nie otrzymasz odszkodowania, możesz skontaktować się z CIVE LANICTION Authority (CAA) w celu uzyskania pomocy.

CAA może pomóc w ujęciu rekompensaty, jeśli lot został opóźniony o ponad 12 godzin i nie otrzymałeś zakwaterowania ani posiłków przez linię lotniczą.

Aby skontaktować się z CAA, musisz wypełnić formularz skargi. Możesz to zrobić online lub poprosić o formularz z CAA.

Gdzie jest moje odszkodowanie za opóźniony lot?

Po otrzymaniu skargi CAA ocenią ją i zdecydują, czy dalej zbadać. Jeśli zdecydują się zbadać, skontaktują się z linią lotniczą w Twoim imieniu i spróbują rozwiązać problem.

Jeśli CAA nie jest w stanie rozwiązać problemu, dostarczy ci list roszczenia. Ten list przedstawia szczegóły twojej skargi i tego, o co się domagasz.

Następnie będziesz musiał wysłać ten list do linii lotniczej w ciągu sześciu miesięcy od opóźnienia lotu. Linia lotnicza będzie miała 28 dni na odpowiedź na twój list.

Jeśli linia lotnicza nie odpowiada na twój list lub nie oferują satysfakcjonującej odpowiedzi, możesz zabrać sprawę do sądu.

Wciąż czekamy na odszkodowanie za opóźniony lot.

Jeśli Twój lot jest opóźniony, możesz mieć prawo do ubiegania się o odszkodowanie od linii lotniczej. Ilość odszkodowania, które możesz ubiegać, zależy od długości opóźnienia i odległości lotu.

W Unii Europejskiej, jeśli twój lot jest opóźniony o ponad trzy godziny, masz prawo do ubiegania się o odszkodowanie w wysokości do 600 EUR. Odszkodowanie jest obliczane na podstawie odległości lotu. Na przykład, jeśli Twój lot jest opóźniony o pięć godzin i lecisz z Paryża do Londynu, będziesz miał prawo do ubiegania się o 300 EUR w zakresie rekompensaty.