licówki

Korony, licówki – cena za nowy uśmiech

Licówki dentystyczne to cienkie łuski w kolorze zęba, które są przymocowane do przedniej powierzchni zębów w celu poprawy ich wyglądu. Często są wykonane z porcelany lub materiałów kompozytowych z żywicy i są trwale połączone z zębami. Licówki można stosować w leczeniu wielu różnych problemów kosmetycznych, w tym zębów wyszczerbionych, złamanych, przebarwionych lub mniejszych niż przeciętne.

Jak nakłada się licówki na zęby?

  • Zazwyczaj potrzeba od 1 do 2 tygodni od momentu, gdy dentysta utworzy formę, aby odzyskać licówki z laboratorium.
  • Po założeniu licówek możesz umówić się na ich wykonanie. Podczas tej wizyty dentysta ocenia dopasowanie, kształt i kolor licówek, aby upewnić się, że są one idealne dla Ciebie.
  • Następnie dentysta dokładnie myje zęby. Jest to ważne, ponieważ zapobiega uwięzieniu bakterii pod okleiną i powodowaniu próchnicy.
  • Po wykonaniu tej czynności używają narzędzia ściernego, aby stworzyć bardziej szorstką teksturę na każdym zębie, na który ma zostać nałożona licówka. Ułatwia to przyklejenie się licówki do zęba.
  • Następnie dentysta używa cementu dentystycznego do połączenia licówki z zębem. Użyją światła ultrafioletowego, aby szybko utwardzić ten cement.
  • Ta druga wizyta (na której umieszcza się licówki) zazwyczaj nie trwa dłużej niż 2 godziny. Ale może się różnić w zależności od liczby wykonanych licówek i zastosowania znieczulenia miejscowego.

Ile trzeba będzie za to zapłacić?

Koszt będzie różny w zależności od Twoich indywidualnych potrzeb, na przykład ile potrzebujesz fornirów i jakiego materiału używasz. Innym rodzajem licówek są licówki kompozytowe, które zwykle kosztują mniej niż porcelanowe. Po wstępnej konsultacji dentysta wyjaśni Ci opcje i wszelkie związane z nimi koszty.

Jeśli chcesz rozłożyć koszty leczenia, w większości gabinetów Bupa* dostępne są opcje płatności. Zapytaj swoją lokalną praktykę o więcej szczegółów.

Niezależnie od tego, jaki rodzaj okleiny wybierzesz, musisz mieć pewność, że jest to właściwa opcja dla Ciebie. Twój dentysta może omówić zalety i wady oraz poinformować, czy bardziej pasowałabyś do alternatywnego leczenia.

Jakie są alternatywy dla licówek?

Dostępnych jest kilka alternatywnych zabiegów kosmetycznych. Obejmują one:

  • Wiązanie kompozytowe: Wiązanie kompozytowe polega na nałożeniu żywicy na ząb w celu wypełnienia drobnych ubytków i szczelin lub poprawienia przebarwień. 
  • Wybielanie zębów: Jeśli chcesz poprawić przebarwione zęby, możesz rozważyć profesjonalne wybielanie zębów. 
  • Korony: Korona to czapeczka w kształcie zęba, która jest nakładana na całą widoczną część zęba. 
  • Ortodoncja: Aparaty stałe lub zdejmowane mogą być używane do prostowania niewspółosiowych zębów i zamykania luk. 

Ważne jest, aby rozważyć wszystkie dostępne opcje.