Projektowanie uśmiechu

Projektowanie uśmiechu – to Tobie ma się podobać 

Projektowanie uśmiechu jest zgodne ze standardowym planem osiągnięcia atrybutów zrównoważonego, pięknego uśmiechu, ale Twoje osobiste pragnienia są zawsze najważniejsze. Jeśli uwielbiasz szczelinę między zębami, Twój gumowaty uśmiech jest dla Ciebie czarujący lub uwielbiasz mieć śmiały, zębaty uśmiech, nie ma powodu, aby zmieniać te cechy, jeśli nie chcesz. Bądź otwarty ze swoim dentystą kosmetycznym na temat tego, co robisz i nie chcesz być zmieniany; świetny dentysta z chęcią będzie pracował w tych granicach. 

Korytarz policzkowy

Korytarz policzkowy to coś, o czym prawdopodobnie nie słyszałeś, ale zauważyłeś w swoim uśmiechu i innych. Korytarz policzkowy to ciemna przestrzeń między zębami a kącikami uśmiechu. Szeroki uśmiech ma mały policzkowy korytarz, podczas gdy wąski uśmiech ma większy policzkowy korytarz. Badania LuxDentica.pl wykazały, że ludzie zazwyczaj postrzegają uśmiech z małymi korytarzami policzkowymi jako bardziej atrakcyjny, ponieważ wyglądają jaśniej, pełniej i młodziej.

Pozycja krawędzi siecznej

Pozycja brzegu siecznego to miejsce, w którym podczas uśmiechu kończą się dwa górne przednie zęby w stosunku do dolnej wargi. Ponieważ brzeg sieczny jest tak wystający, dentyści najpierw skupiają się na tych zębach, a następnie pracują na zewnątrz. Oprócz znaczącego wpływu na estetykę Twojego uśmiechu, położenie brzegu siecznego ma również wpływ na mowę. Jeśli jest zbyt długi, wymówienie słów zaczynających się na F, TH i V może być trudne.

Zębowe elementy projektowania uśmiechu

Linia środkowa zębów Linia środkowa odnosi się do pionowego styku dwóch centralnych części szczęki. Powinien być prostopadły do ​​płaszczyzny siecznej i równoległy do ​​linii środkowej twarzy. Niewielkie rozbieżności między liniami środkowymi twarzy i zębów są dopuszczalne, aw wielu przypadkach niezauważalne. Maksymalna dozwolona rozbieżność może wynosić 2 mm, a czasami większa niż 2 mm rozbieżność jest estetycznie akceptowalna, o ile linia środkowa zębów jest prostopadła do linii między źrenicami. Różne anatomiczne punkty orientacyjne, takie jak linia środkowa nosa, czoło, podbródek, rynienka, płaszczyzna między źrenicami mogą być wykorzystane jako wskazówki do oceny linii pośrodkowej.

Rygiel wargowy jest jednym z najdokładniejszych z tych anatomicznych prowadnic. Znajduje się zawsze w centrum twarzy, z wyjątkiem przypadków chirurgicznych, wypadkowych lub rozszczepów. Środek rynienki jest środkiem łuku kupidyna i powinien pasować do brodawki między środkami. Jeśli te dwie struktury pasują do siebie, a linia środkowa jest nieprawidłowa, wówczas problemem jest zwykle nachylenie sieczne.