Kia leasing

Kia leasing – o tym powinieneś pamiętać

Leasing może być idealnym sposobem na prowadzenie nowego samochodu i uniknięcie kłopotów ze sprzedażą go, gdy już go nie chcesz. Jednak nie jest dla wszystkich, więc musisz rozważyć, czy jest dla Ciebie i czy podoba Ci się jego wygląd.

Zostaniesz obciążony kosztami szkód

Podobnie jak w przypadku wynajmu domu zamiast jego kupna, nie będziesz właścicielem wynajmowanego samochodu. Płatności są niższe z jakiegoś powodu – po zakończeniu umowy nie otrzymujesz nic w zamian. Jedną z głównych zalet zakupu samochodu na podstawie niektórych umów finansowych jest możliwość prowadzenia go bez żadnych dodatkowych kosztów po spłaceniu całej kwoty finansowania, podczas gdy zawsze będziesz płacić za leasing. Dowiedz się więcej: https://mylease.pl/marka/kia.

Musisz upewnić się, że wszelkie uszkodzenia zostały naprawione, zanim oddasz samochód w leasingu. O ile prawdopodobnie nie będziesz musiał płacić za elementy mechaniczne objęte gwarancją, o tyle firma leasingowa będzie oczekiwać zwrotu samochodu w dobrym stanie, więc zostaniesz obciążony, jeśli oddasz go w nieco gorszym stanie . Podobnie będziesz płacić, jeśli przekroczysz limity kilometrów określone w umowie.

Zasady i warunki

Warunki najmu są dość restrykcyjne. Oprócz tych potencjalnych dodatkowych opłat, będziesz musiał zapłacić więcej, jeśli chcesz oddać samochód przed końcem umowy, co może być znaczną kwotą. Pożyczkodawca będzie również chciał upewnić się, że możesz zarządzać miesięcznymi spłatami, więc możesz zostać poddany dokładnej kontroli historii kredytowej i możesz zostać odrzucony z umowy najmu, jeśli Twój wynik nie zostanie uznany za wystarczająco wysoki – ale tak jest również w przypadku na inne formy finansowania samochodu.

Będziesz mieć również limit kilometrów do rozważenia przy umowie leasingu, ponieważ Twój miesięczny koszt zostanie obliczony na podstawie tego, ile samochód będzie wart na koniec umowy. Limit kilometrów zostanie uzgodniony na początku umowy, a za jego przekroczenie będzie naliczana opłata. Zwykle jest to koszt kary za milę powyżej limitu. Wreszcie, nie możesz dokonywać żadnych modyfikacji w samochodzie, a jeśli to zrobisz, musisz upewnić się, że samochód zostanie zwrócony w takim samym stanie i z takim samym wyposażeniem, jak w momencie rozpoczęcia leasingu.