Skup aut Chrzanów

Kiedy oddać auto na złom? Skup aut Chrzanów

Jeśli Twój samochód osiągnął należny prawnie dopuszczalny wiek produkcyjny w Twoim stanie, możesz zdecydować się albo sprzedać go w innym stanie, w którym data ważności jest dłuższa, albo zezłomować, ponieważ nie będziesz mógł go używać po tym okresie. Aby uniknąć kłopotów ze sprzedażą samochodu w innym stanie, możesz go złomować. Jest to oprócz 25% rabatu na podatek drogowy i zwolnienie z opłaty rejestracyjnej przy zakupie nowego samochodu, jeśli zezłomuje stary samochód.

Najlepszy sposób na sprzedaż

Chociaż możesz sprzedawać swój samochód bezpośrednio dealerom lub producentom, nawet za pośrednictwem mechaników lub mediów społecznościowych, obecnie najlepszą opcją są firmy zajmujące się sprzedażą samochodów online, które mają ogromną sieć dealerów. Przeprowadzają za Ciebie wycenę, inspekcje, prace prawne oraz formalności i ułatwiają proces sprzedaży. Dobrym pomysłem jest jednak porównanie kilku stron internetowych przed uzgodnieniem ceny. Powinieneś również upewnić się, że Twój samochód jest czysty, serwisowany, dobrze utrzymany z wszystkimi dokumentami serwisowymi i innymi dokumentami na miejscu przed rozpoczęciem procesu odsprzedaży.

Po sprzedaży samochodu będziesz musiał poinformować urzędy o przekazaniu, aby nie ponosić odpowiedzialności za jakiekolwiek niewłaściwe użytkowanie lub nielegalne działania związane z samochodem. Powinieneś również poinformować ubezpieczyciela, zwłaszcza jeśli przekazujesz ubezpieczenie. Jeśli nie, poinformuj ich o anulowaniu polisy.

Po przekroczeniu dopuszczalnego okresu pracy samochodu

Jeśli zatrzymałeś swój samochód tak długo, jak jego wiek produkcyjny jest prawnie dozwolony w Twoim stanie, masz dwie możliwości. Możesz sprzedać go w innym stanie, w którym data ważności jest dłuższa, lub złomować, ponieważ nie będziesz mógł go używać po tym okresie. Złomowanie polega na pocięciu samochodu na kawałki i poddaniu go recyklingowi. Oto, co powinieneś wiedzieć, zanim to zrobisz.

Samochód może zostać zezłomowany, jeśli ulegnie poważnemu uszkodzeniu w wypadku lub pozostanie nieużywany przez dłuższy czas i nie jest sprawny, lub gdy przekroczy datę ważności, a dowód rejestracyjny (RC) lub świadectwo sprawności nie są odnawiane przez RTO. Data wygaśnięcia różni się w poszczególnych stanach Indii. Na przykład w Delhi nie można jeździć samochodem, który ma ponad 15 lat, jeśli jest to samochód benzynowy, 10 lat, jeśli jest to samochód z silnikiem Diesla, podczas gdy w innych stanach wygaśnięcie jest uzależnione od sprawności pojazdu i może nawet idź do 20 lat.