Wykonanie implantów all on 6 

Implantacja all on 6 to procedura stomatologiczna mająca na celu zastąpienie utraconych zębów jednym uzupełnieniem protetycznym. 

Procedura wszczepienia implantów all on 6 

W tej procedurze wszczepia się 6 implantów do kości szczęki lub żuchwy. Następnie implanty są używane jako podstawa do mocowania całkowitego uzupełnienia protetycznego. W przypadku tej procedury, implanty muszą zostać zainstalowane przez wykwalifikowanego stomatologa. Przed wszczepieniem implantów pacjent musi przejść szereg badań, aby upewnić się, że jego kość w szczęce lub żuchwie jest wystarczająco mocna, aby wszczepić implanty. Wszystko dostępne na stronie https://implantkrakow.pl/all_on_68. Następnie implanty są wszczepiane do kości przy pomocy specjalnego narzędzia stomatologicznego. Po wszczepieniu implantów muszą one zostać pozostawione do zagojenia się, zazwyczaj przez około 3-6 miesięcy. Po zagojeniu się implantów stomatolog może zamontować uzupełnienie protetyczne, które będzie służyć jako zastępczy ząb. 

Proces implantacji zębów all on 6 

Cały proces implantacji all on 6 może potrwać kilka miesięcy, w zależności od konkretnego przypadku. Najpierw stomatolog musi upewnić się, że pacjent jest w dobrym stanie zdrowia i może poddać się procedurze. Następnie implanty muszą zostać zainstalowane i pozostawione do zagojenia się, a następnie zamontowane uzupełnienie protetyczne. Implanty all on 6 to zabieg wszczepienia sześciu implantów, które służą jako podstawa dla uzupełnienia zębowego. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, co oznacza, że pacjent nie odczuwa bólu. Na początku zostaje wykonana miejscowa dezynfekcja, po czym implanty są wszczepiane do kości dziąsła. Następnie implanty są przykryte dziąsłem w celu ochrony. 

Zabieg implantacji zębów all on 6 

Po wszczepieniu implantów, pacjent może otrzymać tymczasowe uzupełnienie protetyczne. Po kilku miesiącach implanty będą trwale wszczepione w kość i można wykonać stałe uzupełnienie protetyczne. Proces gojenia trwa zazwyczaj około 6-8 tygodni. Zazwyczaj wykonanie implantów all on 6 wymaga jednorazowej wizyty u dentysty. Jednak w niektórych przypadkach może być wymagana wizyta kontrolna, aby upewnić się, że implanty są właściwie osadzone i zintegrowane z kością. Ważne jest, aby po zabiegu implantologicznym zachować odpowiednią higienę jamy ustnej i stosować się do zaleceń dentysty, aby zapewnić prawidłowe gojenie i właściwą funkcję. Implanty all on 6 są skutecznym sposobem na zapewnienie trwałego i wytrzymałego uzupełnienia protetycznego. Mogą one również zapobiegać dalszym zanikom kości i zapewnić pacjentom lepszą wytrzymałość i trwałość.