Peleciarka do paszy

Peleciarka do paszy – co to za urządzenie?

Młyn do peletek (zwany również peletkarką, prasą do peletek) jest rodzajem młyna lub maszyny, która służy do wytwarzania peletów z materiałów sproszkowanych. Młyn do peletek składa się zwykle z matrycy peletowej i rolek. Obrotowe rolki lub obracające się matryce wymuszają przepływ surowca przez otwory matrycy w celu utworzenia peletek.

Zastosowanie

Większość granulatorów na rynku jest przeznaczona do produkcji peletów opałowych, w szczególności peletów drzewnych. Pelety drzewne to rodzaj zagęszczonego paliwa z biomasy, które można wykorzystać jako paliwo alternatywne dla paliw kopalnych. Pelety drzewne to skondensowane walce z biomasy zwykle o średnicy 6 mm lub 8 mm i średniej długości nie większej niż 40 mm, wykonane z produktów ubocznych przemysłu leśnego, takich jak zrębki, wióry, trociny. Poznaj specyfikacje: https://peletto.pl/peleciarki-granulatory. Skondensowane pelety drzewne mają zwykle niską zawartość wilgoci, wysokie wartości opałowe i sprawność spalania, co sprawia, że ​​są szeroko stosowane na całym świecie.

Jeśli chodzi o jakość pelletu, dla producentów pelletu wymaga się, aby pellet spełniał standardy jakości w krajach docelowych, w których jest sprzedawany lub używany. Biorąc pod uwagę, że w całej Europie i Ameryce Północnej występują różne standardy dotyczące peletów drzewnych, Europejska Rada Pelletu wprowadziła nową normę o nazwie ENplus i mówi się, że w najbliższej przyszłości będzie nowym wzorcowym substytutem wszystkich istniejących. Istnieją odpowiednio A1 i A2 do zastosowań mieszkaniowych i przemysłowych. Obie klasy mają kryteria określające jakość peletu drzewnego, kryterium obejmujące długość, zawartość popiołu i drobnego, wilgotność, kaloryczność itp.

O historii urządzenia

Młynek do peletek ma zasadniczo dwa typy, jeden nazywa się młynkiem do peletek z płaską matrycą, drugi to młynek do peletek z matrycą pierścieniową. Porozmawiam o tym później. Pierwszy granulator został opracowany na początku XX wieku, w oparciu o płaskie matryce. Na samym początku rolnicy używali granulatorów z płaską matrycą do paszy. Wraz z rozwojem technologii, granulatory z płaską matrycą zostały opracowane do produkcji peletów paliwowych w celu zwalczania kryzysów energetycznych jako alternatywnego paliwa dla paliw kopalnych. Podczas gdy młynek do peletek z matrycą pierścieniową został po raz pierwszy wynaleziony na początku lat 30. w Teksasie.