Peleciarka do paszy

Jak działa peleciarka do paszy?

 Istnieją trzy etapy zagęszczania surowca. W pierwszym etapie cząstki przegrupowują się, tworząc ściśle upakowaną masę, ale bez zbytniej zmiany swoich właściwości, a energia jest rozpraszana w wyniku tarcia między cząstkami i cząstkami o ścianę. W środkowych etapach cząstki są do siebie dociskane i ulegają plastycznej i elastycznej deformacji, co znacznie zwiększa kontakt między cząstkami. W ostatnim etapie gęstość peletu paliwowego znacznie wzrasta ze względu na wysokie ciśnienie odlewane przez młyn peletowy. Przetwarzanie cząstek przedstawiono na poniższym schemacie.

Klasyfikacja maszyn

Po przejściu przez trzy etapy, zdeformowane i rozbite cząstki nie będą mogły zmienić pozycji ze względu na zmniejszoną liczbę wnęk i zgodność międzycząstek. Cóż, ważne jest również, aby wiedzieć, że proces zagęszczania i zmienne, które rządzą jego działaniem, takie jak temperatura, ciśnienie i sprzęt. W poniższych akapitach przedstawiono różne urządzenia w celach informacyjnych.

Klasyfikacja młynów peletowych może być różna w zależności od różnych standardów. Zgodnie z mechanicznymi zasadami działania, granulatory można podzielić na granulatory pierścieniowe i granulatory z płaską matrycą. Młyny do peletek z matrycą pierścieniową ściskają wsad paszowy rozmieszczony na wewnętrznej powierzchni obrotowej matrycy przed każdym walcem do koryta otworów matrycy, tworząc granulki.

Podczas gdy granulatory z płaską matrycą można również podzielić na dwa typy, ten z napędem rolkowym, który ma stacjonarną matrycę, i typ z obrotowym matrycą, który ma rolki stacjonarne. Surowiec jest ściskany w otworach matrycy peletów pod wpływem nacisków wywołanych interakcją rolek i matrycy.

Wydajność urządzeń

W oparciu o wydajność granulatorów istnieją granulatory o małej skali i granulatory o dużej skali. Małe granulatory (głównie granulatory płaskie) o wydajności 50-400 kg/h są zwykle preferowane przez małych producentów pelletów i użytkowników, takich jak gospodarstwa domowe, biura, szkoły itp. projekt młyna peletowego. Wielkoskalowe granulatory (głównie granulatory pierścieniowe) stosowane w dużych projektach granulek mogą wytwarzać co najmniej 1-2 tony pelletu na godzinę na jednostkę. 

W większości przypadków kilka granulatorów z matrycą pierścieniową jest połączonych, aby osiągnąć wyższą wydajność, nawet 20 t/h. W przypadku dużej produkcji pelletu, oprócz granulatora, niezbędne są inne urządzenia pomocnicze, takie jak młyn młotkowy, suszarka, system chłodzenia itp.