komora hiperbaryczna

Jak często używać komory hiperbarycznej?

Komora hiperboliczna może być używana codziennie, jeśli jest to konieczne. Natomiast zaleca się stosowanie komory hiperbolicznej przynajmniej raz w tygodniu.

Jakie ciśnienie jest w komorze hiperbarycznej? 

Ciśnienie w komorze hiperbolicznej jest wysokie. Natomiast przeważnie nie ma określonego ciśnienia w komorze hiperbolicznej. Ciśnienie w komorze hiperbolicznej jest tym, czym jest ciśnienie w komorze stałym, czyli średnim ciśnieniem tłumienia, które jest wytwarzane przez wiatr występujący w komorze. Ciśnienie w komorze hiperbolicznej jest wyższe niż atmosferyczne.

Jak przygotować się do wizyty w komorze hiperbarycznej? 

Najlepiej przygotować się do wizyty w komorze hiperbolicznej tak, jak przygotowałbyś się do wizyty w dowolnym innym miejscu, w którym nie można palić. Pamiętaj, żeby: Zaplanować wizytę tak, abyś miał czas na odpoczynek przed i po wizycie. Odpowiednio się nawodnić. Nie pić alkoholu przed wizytą. Nie brać leków, które mogą wpływać na twoją kondycję fizyczną i umysłową. Jeśli masz problemy zdrowotne, które mogą wpłynąć na twoją wizytę, skontaktuj się z lekarzem. Upewnij się, że masz na sobie wygodne ubranie i buty. Nie jest konieczne, abyś miał ze sobą żadne inne przedmioty.

Jak się ubrać do komory hiperbarycznej? 

To pytanie jest bardzo trudne do udzielenia jednoznacznej odpowiedzi. Zależy ono od tego, jaki jest cel pobytu w komorze hiperbolicznej. Są osoby, które muszą być w komorze hiperbolicznej przez długi czas, dlatego też muszą być one odpowiednio przygotowane. Jednak nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie. W niektórych komorach można przebywać w dowolnym ubraniu. Jednak ze względu na duże ryzyko urazu, należy zrezygnować z noszenia biżuterii i innych przedmiotów, które mogą się wplątać w urządzenie. Natomiast przeważnie do komory hiperbolicznej należy założyć kombinezon, który ma na sobie kaptur. Do komory hiperbolicznej należy założyć także czepek i jest to konieczne, aby chronić głowę przed utratą ciepła. Należy założyć ciasny, elastyczny strój, który nie będzie krępował ruchów. Wskazane są również cienkie skarpety, które nie będą się ocierać o stopy. Ponadto należy założyć buty, które są wygodne i chronią stopy przed utratą ciepła.