prebiotyk

Czy prebiotyk może zaszkodzić?

Większość zdrowych osób dorosłych może spożywać większość prebiotyków bez negatywnych skutków ubocznych. Dyskomfort w jamie brzusznej, wzdęcia i gazy mogą wystąpić w ciągu pierwszych kilku dni, podczas gdy jelita się regulują. Prebiotyki nie odżywiają szkodliwych bakterii w naszym mikrobiomie. Zalecane spożycie 3-5 gramów błonnika prebiotycznego może być korzystne dla mikrobiomu. Niemniej jednak najlepiej jest postępować zgodnie z instrukcjami dotyczącymi przyjmowania suplementu prebiotycznego, który przyjmujesz.

Jak działa prebiotyk?

Prebiotyki odżywiają dobre bakterie jelitowe w naszym mikrobiomie, co prowadzi do zdrowego trawienia, wspiera centralny układ nerwowy i wzmacnia odporność. Spożywanie prebiotyków jest niezbędne do odżywiania pożytecznych bakterii w naszych jelitach dla optymalnego zdrowia. Wiele czynników może zachwiać zdrową równowagę mikrobiomu jelitowego, takich jak stosowanie antybiotyków, stres i złe wybory żywieniowe, w tym brak pokarmów bogatych w składniki odżywcze i błonnik, a także wybór diety z przewagą cukru, tłuszczu i sztucznych słodzików. Odwiedź: https://zdrowozyj.eu/produkt/vianesse-professional-prebiotic-drazetki/.

Spożywanie prebiotyków w postaci żywności i suplementów zapewnia pożywienie dla dobrych bakterii jelitowych, co ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia jelit i ogólnego samopoczucia. Wybierając suplementy, ważne jest, aby wybrać taki, który spełnia najwyższe standardy naukowe, aby zapewnić jakość i skuteczność produktu.

Co zawierają probiotyki?

Probiotyki mogą zawierać różne mikroorganizmy. Najczęściej spotykane są bakterie należące do grup zwanych Lactobacillus i Bifidobacterium. Inne bakterie mogą być również stosowane jako probiotyki, podobnie jak drożdże, takie jak Saccharomyces boulardii. Różne rodzaje probiotyków mogą mieć różne działanie. Na przykład, jeśli określony rodzaj Lactobacillus pomaga zapobiegać chorobie, niekoniecznie oznacza to, że inny rodzaj Lactobacillus lub którykolwiek z probiotyków Bifidobacterium zrobiłby to samo.

Wiele probiotyków jest sprzedawanych jako suplementy diety, które nie wymagają zatwierdzenia przed wprowadzeniem na rynek. Etykiety suplementów diety mogą zawierać informacje o tym, jak produkt wpływa na strukturę lub funkcje organizmu bez zgody, ale nie wolno na nich zamieszczać oświadczeń zdrowotnych, takich jak stwierdzenie, że suplement obniża ryzyko zachorowania na chorobę bez zgody.