Jak postępować, kiedy zdecydujemy się na rozwód? Kiedy sięgnąć po pomoc adwokata?

Nie brakuje sytuacji w naszym życiu, kiedy potrzebujemy odpowiedniego wsparcia. Szczególnie, kiedy nasze życie ulega diametralnej zmianie, bądź też do takiej ma dojść w najbliższym czasie. Czy jest to rozwód, poważne oskarżenie w naszym kierunku, czy też utrata majątku – w każdej z tych sytuacji możemy nie poradzić sobie na własną rękę. W większości przypadków nie obędzie się wtedy bez pomocy dobrego adwokata, który nas wysłucha, ustali szczegóły, obierze właściwą ścieżkę działania, a kolejno poprowadzi sprawę do pozytywnego dla nas rozwiązania. 

Jak postępować w przypadku rozwodu? 

Sprawy rozwodowe są bardzo częstą sytuacją zarówno w Warszawie, jak i w innych miastach, jednak dopiero kiedy to dotyka właśnie nas, zdajemy sobie sprawę z tego, jak jest to ciężkie oraz jak wiele negatywnych emocji za tym podąża. Więcej na ten temat przeczytamy np. tutaj: https://www.maciag-kancelaria.pl/sprawy-cywilne-rodzinne/rozwod/.

Nie ma co się łudzić. W wielu przypadkach małżonkowie, kiedy dojdą do wniosku, że nie ma sensu kontynuowania ich wspólnego pożycia decydują się na rozwód. Bywa, że sprawę tę da się załatwić polubownie i kwestie dotyczące podziału majątku oraz opieki nad potomstwem są załatwiane bez większych przeszkód, jednak nie ma takiej reguły. Niestety, w wielu przypadkach jest tak, że konieczna jest tutaj pomoc prawnika, ponieważ małżonkowie często chcą rozwodu z orzeczeniem o winie, a wtedy ingerencja dobrego adwokata jest już obowiązkowa.

Oczywiście pierwszym krokiem podczas sprawy rozwodowej jest zawsze złożenie pozwu o rozwód i tak naprawdę jest to najszybsza droga do tego, aby poczynić pierwsze kroki. To właśnie już tutaj na początku warto wesprzeć się specjalistyczną wiedzą i umiejętnościami prawnika, który o wszystkim nas poinformuje i poinstruuje, jak powinniśmy postępować. 

Bezwzględnie pamiętajmy o tym, że nie można decydować się na współpracę z takim adwokatem, który nie specjalizuje się w sprawach rodzinnych. Rozwód to przedmiot tej gałęzi prawa i to właśnie adwokat o takiej specjalizacji powinien zająć się tym w pierwszej kolejności.  Wsparcie się w tej sytuacji prawnikiem ma jeszcze inny, często marginalizowany, jednak równie istotny sens. Chodzi o pomoc mentalną, której musi udzielić taki specjalista, podchodząc w odpowiedni sposób do swojego klienta. Otaczając go opieką, zrozumieniem, a także przekazując wszelkie informacje na temat przebiegu sprawy.