Dietetyk Bielsko-Biała

Dietetyk Bielsko-Biała – w jaki sposób Twoje ciało może zyskać

Twój przewód pokarmowy zawiera mikroorganizmy znane jako mikrobiota jelitowa. Na mikrobiom jelit duży wpływ ma to, co jemy przez całe życie. Nasze jelita zawierają bakterie, które wspierają zdrowy układ odpornościowy i metaboliczny. Jakakolwiek nierównowaga w mikrobiomie jelitowym w wyniku złej diety będzie miała wpływ na nasze bakterie jelitowe, powodując pogorszenie zdrowia fizycznego i psychicznego.

Dlaczego warto?

Zbilansowana dieta przynosi korzyści nie tylko zdrowiu psychicznemu, ale także zdrowiu fizycznemu. W rzeczywistości zbilansowana dieta dostarcza organizmowi składników odżywczych potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania, niezależnie od tego, czy są to węglowodany jako źródło energii, witamina B12 i żelazo dla zdrowych czerwonych krwinek, czy wapń dla mocnych zębów, kości i skurczu mięśni.

Brak zbilansowanej diety naraża organizm na infekcje, choroby i choroby. W krótkim okresie może wpływać na wydajność, koncentrację i powodować zmęczenie. Znaczenie zrównoważonej diety w dzieciństwie jest ogromne, ponieważ bez zdrowej żywności dzieci mogą doświadczać problemów rozwojowych, chorób i słabych wyników w szkole.

Zbilansowana dieta zapewni Twojemu organizmowi wszystkie niezbędne składniki odżywcze

Dieta jest ważna w ćwiczeniach ze względu na ilość energii, jaką nasze ciała potrzebują do wykonania i regeneracji po każdym rodzaju ćwiczeń, które zdecydujemy się wykonywać.

Jeśli nie jesz wystarczająco dużo, aby zasilić swoje ciało, szczególnie jeśli wykonujesz ćwiczenia o wysokiej intensywności, może to prowadzić do tak zwanego względnego niedoboru energii w sporze, który polega na tym, że twoje ciało wyłącza funkcje nieżyciowe z powodu braku dostępności energii do zasilania. Wszystkie funkcje organizmu. U kobiet może to skutkować brakiem miesiączki lub całkowitym brakiem miesiączki. Zdrowa, zbilansowana dieta, która napędza organizm nie tylko do codziennej aktywności, ale także do ćwiczeń i sportu, ma następujące zalety:

  1. Pozwala dobrze wykonywać wybrany sport lub aktywność
  2. Zmniejsza ryzyko chorób i kontuzji
  3. Zapewnia najlepszą regenerację po treningu lub programie treningowym

Posiadanie odpowiedniej żywności przed i po treningu jest niezwykle ważne. Jeśli masz tendencję do wczesnego wstawania, aby ćwiczyć, zastanów się, w jaki sposób zasilasz swoje ciało.