Przecinarka tarczowa do metalu

Przecinarka tarczowa do metalu – jak osiągnąć “czyste cięcie”? 

Ostrza z obrzeżem turbo to tarcze diamentowe podobne do ostrzy z obrzeżem ciągłym, ale mają ząbkowane obrzeże, które tnie materiały takie jak cegła i beton. Te ostrza tną bardziej agresywnie niż ostrza z ciągłą krawędzią, ale nie pozostawiają tak czystego wykończenia. Niektóre nadają się tylko do cięcia na sucho, podczas gdy inne nadają się zarówno do pracy na mokro, jak i na sucho.

Ostrza segmentowe

Ostrza segmentowe awexim.pl są również cięte z krawędziami diamentowymi, ale mają obrzeże podzielone przez wręby podobne do tych na standardowym ostrzu. Segmenty tworzą najbardziej agresywne cięcie tarcz diamentowych. Te ostrza tną szybciej niż inne typy i radzą sobie z twardymi materiałami, takimi jak cegła i beton, ale pozostawiają bardziej szorstkie wykończenie. Podobnie jak ostrza z obrzeżem ciągłym i turbo, niektóre nadają się do cięcia na sucho, podczas gdy inne mogą pracować na mokro lub na sucho.

Ostrza ścierne

Ostrza ścierne mogą ciąć materiały takie jak cegła i beton. Niektóre tarcze ścierne nadają się jako piły tarczowe do cięcia metalu. Podobnie jak tarcze diamentowe, nie mają zębów. Są cięte materiałem ściernym, takim jak tlenek glinu lub węglik krzemu. Piła to narzędzie składające się z twardego ostrza, drutu lub łańcucha z twardą zębatą krawędzią. Służy do przecinania materiałów, bardzo często drewna, czasem metalu lub kamienia. Cięcie wykonuje się poprzez przyłożenie ząbkowanej krawędzi do materiału i przesuwanie jej z dużą siłą do przodu iz mniejszą siłą do tyłu lub w sposób ciągły do przodu. Siła ta może być przykładana ręcznie lub zasilana parą, wodą, elektrycznością lub innym źródłem zasilania. Piła ścierna ma napędzane okrągłe ostrze przeznaczone do cięcia metalu lub ceramiki. Piły mogą różnić się od najprostszego stylu narzędzia tnącego po zaawansowany element napędzanej maszyny. W zależności od Twojej pracy lub hobby, które Cię interesują, rodzaj pił, które posiadasz lub chciałbyś mieć, będzie się znacznie różnić.

Ułożone ostrza 

Ułożone w stos zestawy ostrzy dado to akcesoria do cięcia drewna, które obejmują dwie tarcze do pił tarczowych, a także kilka ostrzy do rębaków i podkładek. Układając ostrza jeden na drugim lub łącząc ostrza, rębaki i podkładki, można wycinać rowki o różnych szerokościach. Te zestawy nie są przeznaczone do użytku z pilarkami ręcznymi; są przeznaczone do pił stołowych.