wiązki kablowe

Ręcznie wykonywane wiązki kablowe 

Istnieje bardzo wiele różnych procesów w całym procesie, które korzystają z procesów półautomatycznych lub nawet w pełni zautomatyzowanych, ale wciąż sporo jest wykonywanych ręcznie, ponieważ jest to po prostu bardziej wydajne. Podczas gdy wielu profesjonalistów zamiennie odnosi się do zespołów kabli i wiązek przewodów, te układy wieloprzewodowe (lub wielokablowe) można wykonać inaczej, aby służyły różnym celom w unikalnych środowiskach i zastosowaniach.

Niektóre procesy wykonywane ręcznie

  • Włączenie zakończonego przewodu CordifyGroup lub przewodów o różnych długościach do płytki montażowej.
  • Upewnij się, że zespoły kabli są odpowiednio umieszczone przez tuleje i/lub kanały kablowe.
  • Upewnienie się, że wyrwane kable są odpowiednio zaklejone i oznaczone.
  • Ręczne zaciskanie w razie potrzeby.
  • Instalowanie różnych metod wiązania, takich jak opaski kablowe w całym systemie.
  • Gdy jest to mała partia, na przykład do testowania lub prototypowania, praktyczny proces może naprawdę się opłacić wydajnością i jakością; jednak, jak wspomnieliśmy powyżej, będziemy korzystać z automatyzacji wszędzie tam, gdzie pozwoli to zaoszczędzić czas i pieniądze w procesie.

Przykładowe procesy, które możemy zautomatyzować, obejmują wykorzystując w pełni zautomatyzowaną maszynę do zaciskania, taką jak prasa do zaciskania AMP. Wykonywanie automatycznego lub ręcznego lutowania za pomocą stacji lutowniczej. Korzystanie z pras do zatrzasków dwuczęściowych. Setki maszyn takich jak te powyżej i stale inwestujemy w nowe technologie, które pozwalają na to, aby proces był o wiele lepszy z każdym przebiegiem. To ten poziom jakości, który odróżnia półkę od naprawdę niestandardowych producentów.

Zrozumienie wiązek przewodów

Mówiąc najprościej, wiązka przewodów to zewnętrzna powłoka lub osłona, która chroni wewnętrzny przewód lub wiązkę przewodów. Te wewnętrzne komponenty mogą już mieć osłony do izolacji i ochrony lub mogą polegać na wiązce przewodów, aby stworzyć idealne środowisko operacyjne. Tak czy inaczej, wiązka przewodów zapewnia krytyczną organizację w sercu systemu i czyni to dzięki prostej, bezpośredniej i niedrogiej konstrukcji. Wiązki przewodów są zaprojektowane tak, aby były proste, ale skuteczne, co obniża ich koszt w porównaniu z bardziej złożonymi rozwiązaniami w zakresie wiązek przewodów. W wielu przypadkach standardowa wiązka przewodów zapewnia wszystkie elementy niezbędne do optymalizacji wszelkich wymagań dotyczących połączeń wzajemnych.